Hírek
2016. Február 04. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A tüdő- és emlőrák vezeti a daganatos betegségek halálozási listáját

A Magyar Rákellenes Liga szerint Magyarországon a legtöbben tüdő- és emlőrákban halnak meg, ezeket a vastag- és végbélrák követi.
Rozványi Balázs, a szervezet gazdasági elnökhelyettese szerdán az M1 aktuális csatornán azt mondta, évente 30 ezer ember hal meg Magyarországon rákos megbetegedésben, de a kiváltó okokat pontosan nem ismerik. Azt tudják, hogy csökkentheti a rák kialakulásának kockázatát a leszokás a dohányzásról, az egészséges táplálkozás és a testmozgás.
Kiemelte még, hogy a rák több éven át alakul ki, ezért szűréssel eredményesen felfedezhető és gyógyítható, ma már mindenkinek személyre szabott gyógykezelést lehet biztosítani, ha az anyagi források rendelkezésre állnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.