Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2011. Október 29. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

303 felett az euró

303 felett az euró

Jelentős forintgyengülés bontakozott ki a devizapiacon. Az euróval szemben 303 fölé, a svájci frank ellenében 248-249 közé, míg a dollárt tekintve 214 forintig gyengült a hazai fizetőeszköz.

Közben Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy képviselőnek adott írásbeli válaszában közölte, 300-as euró mellett jelentősen romolhat a költségvetési egyenleg.

Az államháztartás egyenlege mintegy 100 milliárd forinttal romolhat, ha teljesül a legpesszimistább forgatókönyv, a 300 forintos euró árfolyam – ezt írta egy képviselői kérdésre adott válaszában a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György szerint a vártnál rosszabb forintárfolyam valószínűségét megjósolni felelőtlenség lenne, mindez a nemzetközi válság lefutásának függvényét képezi.

A nemzetgazdasági miniszter megjegyezi azt is, hogy a magasabb infláció ugyanakkor több államháztartási bevételt, a fogyasztási típusú adók növekedését is eredményezné. A fenti kockázatokat azonban bőven ellensúlyozza szerinte a jövő évi költségvetésbe beépített Országvédelmi Alap és kamatkockázati tartalék.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.