Hírek
2011. Augusztus 06. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
145. születésnapjára készül az Állatkert
Hétfőn, kedden és szerdán 145 cm alatti testmagassággal díjmentes lesz a belépés.
Kedden, augusztus 9-én lesz 145 éves a Fővárosi Állat- és Növénykert. Az évforduló alkalmából hétfőn, kedden és szerdán is születésnapi programokkal várják a látogatókat, mi több, díjmentesen léphetnek be a 145 cm alatti testmagasságú látogatók.
145. születésnapjára készül a Fővárosi Állat- és Növénykert. A világ egyik legrégebbi állatkertjének számító intézmény ugyanis 1866. augusztus 9-én délben nyitotta meg kapuit. A keddi évforduló mellett azonban 8-án és 10-én, azaz hétfőtől szerdáig három napon át lesznek a születésnaphoz kapcsolódó programok a városligeti intézményben. Mi több, a 145 centiméternél alacsonyabb látogatók ezen a három napon díjmentesen kereshetik majd fel az Állatkertet.
A kertben látható csaknem ezer állat- és kétezer növényfaj, valamint az egyedülálló építészeti örökség mellett a három nap során a régi idők Városligetének hangulatát idéző látványosságokkal, tűzzsonglőrökkel, gólyalábasokkal és artistákkal találkozhat a közönség, az „Ünnepeljünk ezeren” elnevezésű programsorozat keretében pedig minden egész és félórában állatbemutatókkal, látványetetésekkel, testközelből megismerhető állatokkal várják a látogatókat. Augusztus 9-én emellett korhű jelmezesek, sőt még egy szakállas hölgy is hozzájárul majd a megnyitás korának felidézéséhez.
A kert érdekességeiben, kulisszatitkaiban és történetében elmélyülni kívánók számára tematikus csoportvezetéseket is szerveznek mindhárom napon. A keddi születésnapon Ráday Mihály, az ismert városvédő, valamint Lampert Rózsa, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal vezető felügyelője kalauzolja majd az érdeklődőket, prof. dr. Persányi Miklós, az Állatkert főigazgatója pedig a Nagyszikla belsejében készülő Varázshegyet mutatja be egy séta keretében. Hétfőn és szerdán pedig az Állatkert szóvivője, Hanga Zoltán segít az állatkerti titkok és legendák megismerésében. A vezetéseken való részvételhez előzetes regisztráció szükséges, jelentkezni az Állatkert honlapján lehet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld
Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad
Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
